Giriş Kayıt

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

EBRU TAŞDEMİR ÖĞÜT

Gaziantep'te dünyaya gelmiştir. Müzik eğitimine ortaokul yıllarında kısa bir süre piyano eğitimi alarak başlamıştır. 1992 yılında Üsküdar Musıki Cemiyetine girmiştir. Burada çok değerli hocalardan dersler almaya başlamıştır.

Edebiyat derslerine Orhan Nasuhioğlu, Beste Amir Ateş, Solfej Alaaddin Pakyüz , Nazariyat Metin Özşamlı, Repertuar Ayhan Haksal, Üslup derslerine de Doğan Dikmen katılmıştır. Keman derslerini değerli bestekar ve keman sanatçısı Cavit Cenkoğlu ile sürdürmüştür.

Şef Şeref Çakar ile de yıllarca cemiyetin İcra Heyeti Saz Heyeti üyeliğini devam ettirmiştir. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarına girmiştir. Burada da Nazariyat derslerinde İsmail Hakkı Özkan, Türk Musıkisi Repertuarında Süheyla Altmışdört, Usul Derslerinde Alaaddin Aday, Halk Müziği Solfej ve Repertuarında Seha Okuş, Edebiyatta Muaazam Sepetçioğlu, Usul derslerinde Şef.Fatih Salgar, Batı Müziği Solfejinde Lale Yüzügüldü'den istifade etmiştir. Şan derslerine de Çiçek Kanter ile devam etmiştir.

Bu yıllarda İ.Ü.İcra Heyeti Şef Rıza Rit'in korosunda Saz Heyeti Üyesi olarak görevlendirilmiştir. Aynı dönemde Türk Musıkisinde önemli bir yeri olan Şef Süheyla Altmışdört yönetimindeki İ.Ü.Üniversite korosunun da Saz Heyeti Üyeliğini devam ettirmiştir.

2004 yılında Avusturya Lisesi'nde ORFF SCHULWERK Eğitim Merkezinde"Hareketten doğan müzik-Müzik ve dans ilişkisi" konularında eğitim almıştır. 2002 yılından beri Cemiyetin Keman Dersleri ve Solfej dersleri hocalığı ayrıca Saz Heyeti Üyeliği görevlerine devam etmektedir. Önemli eğitim kurumlarında da Keman ve Müzik hocalığı görevini sürdürmektedir.

Sanatçımız cemiyetimizde keman derslerinin yanısıra, A Sınıfı "Bona-Solfej" derslerine girmektedir

Yandex.Metrica