Giriş Kayıt

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

               Atakan ATASEVER

      

        14.04.1992 tarihinde Üsküdar'da doğdu. 2007 yılında Üsküdar Musiki Cemiyeti'ne başladı. 2009 yılında Üsküdar Burhan Felek Lisesi’nden mezun oldu. 2010 - 2013 yılları arasında TRT Gençlik Korosu'nda ud sanatçısı olarak görev yaptı. 2014 yılında Haliç Üniversitesi Konservatuarı'ndan mezun oldu. 2012 yılında  TRT Ud Sanatçısı Hakan Aydınlık'a talebe oldu.

         2017 yılında Prof. Mutlu Torun’un danışmanı olduğu “Tanburi Cemil Bey’in Acemaşiran ve Gülizar tanbur taksimlerinin analizi ve karşılaştırılması” isimli tez çalışması ile Haliç Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamladı.

        Yüksek lisans eğitimi sırasında;  Prof. Erol Deran'dan "Makamlarda Geçki" dersi aldı ve kendisinden bir çok konuda istifade etti.

        Konservatuar yıllarında; Alaeddin Yavaşça'nın repertuar derslerinde, ud sazıyla refakatte bulundu. Prof. Mutlu Torun ile bu yıllarda ud çalıştı. Kendisiyle, Tanburi Cemil Bey ve Yorgo Baconos'un icralarını inceledi. Bestekâr Amir Ateş'ten beste ve etüd dersleri aldı ve kendisiyle birçok televizyon programlarına katıldı.    

        Bir süre Caner Altınbaş ve Enver Mete Aslan ile ud çalıştı. Cahit Deniz’den beste ve etüd dersleri aldı.  Şef Dr. İhsan Özer'in yönetiminde konserlerde bulundu ve öğrencisi oldu.

        2014 - 2015 eğitim yılında Marmara Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası aldı.  Müzik öğretmenliği stajını İstanbul Anadolu Lisesi’nde yaptı.

        Haliç Üniversitesi Konservatuarı, Üsküdar Musiki Cemiyeti, TRT Gençlik Korosu ve birçok musiki kurumunun konserlerinde icracı olarak yer aldı.  TRT Müzik, A Haber, Kanal 24 gibi birçok televizyon kanallarının müzik programlarına katıldı.

        2015 – 2016 Eğitim öğretim yılında Gaziosmanpaşa’da bulunan “Özel Bil Anadolu Lisesi” ve “Özel Bil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” kurumlarında müzik öğretmenliği yaptı.

        Şuan 2016 yılından itibaren Öğretim Görevlisi olarak görev yaptığı Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda ud dersi hocalığı yapmakta , Cumhurbaşkanlığı Devlet Korosu Sanatçısı  Münip Utandı’ya derslerinde refakat etmektedir. Ve ayrıca Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde “Saz Eserleri Etüd” sınıfının hocalığını yapmaktadır.

        Bir kısmı TRT Repertuarında olmak üzere kendisine ait besteleri bulunmaktadır.

Yandex.Metrica