Giriş Kayıt

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Kadıköy İstanbul'da doğmuştur. Müziğe batı müziği ile başlayarak uzun yıllar okestra solistliği yapmıştır. Klasik Türk Müziği'ne olan ilgisi nedeniyle 1976 yılında Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti'ne girmiştir. Cemiyetteki ilk hocası Şeref Çakar olmuştur. Daha sonra Emin ongan Hoca 'nın öğrencisi olarak eğitimini sürdürmüştür. Başta Emin Ongan ,Şetef Çakar olmak üzere cemiyetin değerli hocalarıyla Türk musikisi icrasının tavır ve incelkleri ve nazari bilgilri üzerine çalışmıştır.

 Askerlik ve iş yoğunluğu nedeniyle cemiyete ara verdiği dönemde değerli bestekar ve koro şefi Bülent Türkeli ile musiki çalışmalarına devam etmiştir. 1992 ylında tekrar Emin ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti İcra Topluluğu'na katılmıştır. Bir dönem Doğan Dikmeen 'le repertuar çalışmaları yapmıştır.

Özel Bir radyoda, beş yıl süren Klasik Türk Müziğini tanıtım amaçlı tematik programlar hazırlayıp sunmuş ve zaman zaman aynı programda solist olarak yer almıştır. Bestekar ve keman sanatçısı Cavit Cenkoğlu'ndan keman dersleri almıştır.

2006 yılında yönetim kurulu kararıyla "Usul Hocası" olarak cemiyetin Öğretim kadrosuna katılmıştır. Daha sonra bu görevinin yanı sıra cemiyetin CSınıfı Repertuar Hocalığı'na atanmıştır.

Engin Tarı, Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde usul hocalığının yanı sıracemiyetin CSınıfı repertuar Hocalığı görevini sürdürmektedir. 

Yandex.Metrica